Гладбах

Гладбах е в Шампионската лига, Крамарич – в историята

Борусия Мьонхенгладбах надделя над Байер Леверкузен в битката за Топ 4 и през следващия сезон ще играе в Шампионската лига. Гладбах взе домакинството си на Херта с 2:1 и завърши с точка пред Байер. По същото време Леверкузен победи с 1:0 Майнц у дома.

Байер вкара първи гол – още във втората минута чрез Кевин Фоланд. Леверкузен обаче бе четвърти само за пет минути. После Хофман вкара за 1:0 за Гладбах след пас на Емболо. Самият Емболо вкара за 2:0 в 78-ата минута. Ведад Ибишевич намали в добавеното време, но вече беше все едно – дори и равенство беяе достатъчно на Гладбах.

Крамарич влезе в историята на Хофенхайм

Андрей Крамарич влезе в историята на Хофенхайм. Той вкара и четирите гола при успеха с 4:0 над Борусия Дортмунд. Хърватинът стана първият играч на южняците с четири попадения в един мач. Освен това стана първият, реализирал четири гола в гостуване в Дортмунд.

Така Хофе изпревари Волфсбург за шестото място. То означава директно класиране в групите на Лига Европа. Волфсбург ще трябва да играе квалификации, за да влезе в Лига Европа.

Левандовски вкара при 4:0 над Волфсбург

Шампионът Байерн завършиха сезона с категоричното 4:0 при визитата си на Волфсбург. И така събра 100 гола през сезона – един от по-малко от рекорда от 1971/72. Роберт Левандовски добави един към впечатляващата си сметка – 34 в Бундеслигата. Другите бяха на Кингсли Коман, Томас Мюлер и Микаел Кюзанс. За Кюзанс това бе първо попадение за баварците. Мюлер пък записа и една асистенция и постави рекорд на Бундеслигата – 21 асистенции за сезона.