Гладбах - Дортмунд

Гладбах сложи край на проклятието Дортмунд с 4:2

Борусия Мьонхенгладбах победи Борусия Дортмунд в сблъсъка на върха в Бундеслигата с 4:2. Така Гладбах взе първи успех над жълто-черните след 11 поредни загуби от тях. Освен това домакините задминаха своя съперник в класирането. Гладбах има 31 точки и е четвърти. Дортмунд остава пети с 29 точки. Тимът записа и втора поредна загуба, както и трети мач без победа.

Двубоят на „Борусия Парк“, първи от 18-я кръг, беше великолепен спектакъл. Още в 43-ата секунда топката се озова в мрежата на гостите. Реферът Грефе обаче отсъди нарушение в атака. Домакините продължиха да натискат и в 11-ата минута стигнаха до гол. Хофман центрира от пряк свободен удар и Елведи с глава вкара за 1:0. Той се разписа във втори пореден мач, след като донесе успеха над Вердер в миналия кръг.

Попадението обаче ядоста жълто-черните и те набързо постигнаха обрат. И двата гола бяха много красиво изработени, все едно на компютърна игра. И в двата случая се разписа Ерлинг Холанд – първо в 22-ата, а после и в 28-ата минути. И двете асистенции бяха на Джейдън Санчо.

Ново статично положение обаче доведе до 2:2. Този път Щиндл центрира, а отново Елведи изпревари всички, за да се разпише. Това се случи в 32-ата минута.

В началото на втората част Гладбах отново поведе. Голът беше дело на левия защитник Бенсебайни, при това след шут с десния крак. После и двата тима изпуснаха по няколко положения преди резервата Тюрам да вкара за 4:2 десетина минути преди края. При това пак след статично положение, този път – корнер.