Гладбах - Щутгарт

Гладбах записа десета поредна домакинска победа

Борусия Мьонхенгладбах наказа Щутгарт с 3:0 и записа десетата си поредна домакинска победа. Така Гладбах си върна второто място в класирането в Бундеслигата. Тимът на Дитер Хекинг има 29 точки – седем по-малко от лидера Борусия Дортмунд и две повече от Байерн.

Мьонхенгладбах имаше огромно предимство над Щутгарт и можеше да открие резулатата след половин час игра. Ударът на Ланг влизаше във вратата, но Плеа протегна крак, за да докосне топката преди голлинията. Французинът обаче бе в засада и попадението бе отменено. Щутгарт отговори с най-чистото си положение в мача. Марио Гомес бе изведен сам срещу Зомер от Гонсало Кастро, но би право във вратаря.

Хекинг печели мача със смените си

След почивката ситуацията не се промени. Борусия нападаше, а Щутгарт се защитаваше успешно. Дитер Хекинг обаче реши да приложи план Б и в 61-а минута пусна в игра Рафаел и Нойхаус. И именно резервите решиха всичко. Само осем минути, след като се появиха Нойхаус качи топката на главата на бразилеца за 1:0. Това бе 11-и пореден сезон с гол за Рафаел в Бундеслигата. От действащите играчи само Франк Рибери има повече – 12.

Нойхаус поздравява Азар за асистенцията
Дебютен гол на Нойхаус за Гладбах

Малко по-късно централният защитник Нико Елведе пробяга дистанцията между двете наказателни полета, изведе Траоре, който пусна на Азар, който пък изведе Нойхаус. Халфът се разписа за 2:0 и вкара първия си гол в Бундеслигата.

Кошмарът на Щутгарт бе завършен в края. Първо Ерик Томи получи червен картон. После пък Бенжамен Павард си вкара автогол и се контузи. Той бе вторият играч на гостите, получил травма в двубоя, след Денис Аого.