Борусия Мьонехгладбах - Байерн

Гладбах шокира Байерн – обрат от 0:2 до 3:2

Борусия Мьонхенгладбах записа знаменита победа над Байерн Мюнхен. Гладбах обърна баварците от 0:2 до 3:2 в първия мач от 15-я кръг в Бундеслигата.

Загубата е втора за шампиона през сезона. Предишната беше с 1:4 от Хофенхайм през септември. Последният отбор, обърнал Байерн от 0:2 беше Кьолн през февруари 2011-а. Тогава резултатът беше 0:2 на почивката. След нея Клеменс и миналият през Литекс Миливое Новакович (на два пъти) наказаха колоса от Мюнхен.

Двубоят в Гладбах стартира отлично за лидера в класирането. Левандовски от дузпа вкара за 0:1 в 20-ата минута. Това беше и неговият гол номер 20 от старта на сезона в Бундеслигата. Освен това сложи край на серията от осем поредни мача, в които баварците допуснаха първия гол. Само шест минути по-късно Горецка получи пас от Сане и покачи на 0:2.

Борусия обаче нямаше никакво намерение да се предава и скоро намали. Щиндл изведе Хофман, който преодоля Нойер за 1:2. Така Нойер допусна гол за десети пореден мач, което е нов негативен рекорд за него. Точно преди почивката ситуацията се повтори – Щиндл за Хофман и 2:2.

Гладбах допълнително обърка Байерн в началото на второто полувреме. Зюле сбърка, Хофман пресече негов лош пас и изведе Нойхаус, който реализира за 3:2. В края шампионът натисна и имаше две положения, но не успя да изравни.

Поражението на тима на Ханзи Флик дава шанс на Лайпциг да излезе първи в класирането. За тази цел Лайпциг трябва да победи Борусия Дортмунд в събота. Байерн има 33 точки, биковете – 31. Жълто-черните от Дортмунд са четвърти с 25 точки.