нсомбэл художествена гимнастика
Снимка: Българска федерация по художествена гимнастика

Гимнастичките от ансамбъла ни със сребро от Световната купа в Баку

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърен медал на Световната купа в столицата на Азербайджан Баку.

Ансамбълът ни е в състав: Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова. Кирякова влиза в състава на мястото на контузената Теодора Александрова.

След като вчера изиграха фантастични обръч с лека грешка на Лаура Траатс и получиха оценка от 21.400, днес нашите момичета допуснаха изпускане на топка извън терена (Стефани Кирякова не можа да улови на един риск) и доиграха с резервен уред , но въпреки това получиха оценка от 17.000т. , което бе достатъчно да спечелят среброто в многобоя.

Нашите момичета и вчера и днес играха с огромно желание, хъс, амплитуда и завиден синхрон като се има предвид последните контузии и експресното влизане в състава на Стефани Кирякова!
. Шампион в многобоя стана ансамбълът на Италия, а на трето място завърши Япония.

В топ 6 са още Украйна, Израел и Беларус. Утре българските гимнастички ще участват и на двата финала на отделните уреди при ансамблите.