Германия - Турция

Турция измъкна 3:3 от Германия в 94-ата минута

Турция направи 3:3 при визитата си на Германия с гол в 94-ата минута. Домакините повеждаха на три пъти в двубоя на „Райн-Енерги Щадион“, но турците наваксваха. По трибуните трябваше да има 9200 зрители, но часове преди мача те бяха ограничени на само 300. Причината – нарастналия брой новозаразени от коронавирус в региона.

Германия поведе в края на първото полувреме чрез капитана Юлиан Дракслер. После за тима на Йоаким Льов вкара дебютанта Флориан Нойхаус, а третото попадения беше дело на Джан-Лука Валдшмит. Последните два гола дойдоха след асистенции на Кай Хаверц. Домакините доминираха, макар и без някои ключови фигури. Мануел Нойер и Серж Гнабри почиваха за мачовете с Украйна и Швейцария от Лигата на нациите.

За Турция головете вкараха Йозан Туфан, Ефеджан Карака и Кенан Караман в 94-ата минута.