Германия олимпийски отбор
Снимка: twitter.com/DFB_Junioren

Германия напусна контрола заради расизъм

Олимпийският отбор на Германия напусна контролата с Хондурас заради расистки обиди. Потърпевш е защитникът Джордан Торунарига, чиито родители са нигерийци.

Проверката е първа за тима на Щефан Кунц преди игрите в Токио. Мачът с Хондурас се игра в Уакаяма в Япония. Контролата трябваше да е в три полувреме по 30 минути. Торунарига започна втората третина и трябваше да е на терена и в третата. В 58-ата минута обаче тимът на Германия напусна терена. Все още не е ясно какво точно се е случило и какви думи са използвани.

Иначе резултатът в 58-ата минута беше 1:1. Хондурас откри в първата третина, а Бундестима изравни във втората.

Това не е първи случай, в който Торунарига е обиждан на расистка основа. През февруари в мача за купата между неговия Херта и Шалке 04 по негов адрес имаше отправени маймунски звуци.