Германия - България

Германия спря волейболистите на полуфинала

Германия спря волейболните ни национали на полуфинала на олимпийската квалификация в Берлин. Домакините спечелиха с 3:1 гейма и се класираха за финала. В отделните части: 25-20, 25-23, 20-25, 25-23. Техен съперник във финала бъде тимът на Франция, победил с 3:2 по-рано Словения.

Домакините стартираха по-добре срещата на сервис. След силна игра през центъра и на блокада поведоха след 25-20. Във втората част те дръпнаха от самото начало на гейма, но нашите се съвзеха и на свой ред показаха добри неща на полето, но силите им достигнаха само за почетна загуба.

Нашите бяха равностойни най-вече в третия и четвъртия гейм. Те взеха третия с 25:20 след много борба. Четвъртият обаче бе загубен с 23:25. Националите ни отразиха първия мачбол, но не и втория.

Над всички за победителите бе Георг Гьроцер със 17 точки (16 от атака и 1 блокада). Денис Калиберда и Кристиан Фром добавиха съответно по 15 и 14. За нашите Цветан Соколов реализира 18 точки, а капитанът Виктор Йосифов – 14.

Отпадането слага край на надеждите на България за участие на Токио 2020. Последната квота за тим от Европа ще отиде или в Германия или във Франция.