Германия
Снимка: x.com/EURO2024

Германия се спаси в 92-ата минута, Унгария наказа Шотландия в 100-ата

Германия се спаси от загуба в 92-ата минута, за да направи 1:1 с Швейцария. Така тимът на Юлиан Нагелсман спечели група А на Евро 2024. Бундестима събра 7 точки, Швейцария остана с 5 на второ място.

Унгария пък вкара гол в 100-ата минута, за да победи Шотландия с 1:0. Така унгарците събраха 3 точки и се класираха на трето място. Шотландия остава на последна позиция с 1 точка.

Иначе Швейцария в големи периоди от мача игра по-добре от Германия. Маншфатът беше неочаквано пасивен и неориентиран, макар да играха същите 11, които победиха Унгария. В 17-ата минута Германия все пак стигна до гол, след като Роберт Андрих прати топката във вратата. ВАР обаче показа нарушение на Мусиала срещу Ебишер.

Швейцария поведе при първата си опасна атака. Дан Ндойе стреля след центриране на Ремо Фройлер и изпрати топката под напречната греда. Първоначално останаха съмнения за засада, но такава нямаше. Така Ндойе отбеляза първото си попадение за националния тим.

В рамките на 8 минути след 70-ата германците на два пъти имаха претенции за фаул и дузпа в тяхна полза. Съдията Даниеле Орсато обаче доказа високата си класа и не отсъди такава.

Седем минути преди края на срещата Рубен Варгас прати за втори път топката в мрежата на Нойер. Попадението обаче беше отменено заради засада. Противно на логиката Германия изравни резултата в първата минута на добавеното време. Две резерви изработиха гола – Давид Раум проби и центрира, а Никлас Фюлкруг вкара за 1:1.

Унгария победи драматично Шотландия

Унгария победи драматично с 1:0 Шотландия и запази шансове за унгарците за класиране за елиминациите. Голът падна в десетата минута на добавеното време. При бърза контраатака Роланд Салай подаде в наказателното поле за Кевин Чобот и той заби топката в мрежата.

Преди това и двата тима имаха претенции за дузпи, като тази на Шотландия беше осезаемо по-чиста. Реферът обаче не я отсъди.

Иначе двубоят имаше толкова дълго продължение заради сблъсък между централният нападател Барнабас Варга и вратаря Ангъс Гън. Играта веднага беше прекъсната, а на терена влязоха лекари. Футболистите на Унгария прикриха случващото се с Варга от очите на публиката, а към футболиста бяха донесени дефибрилатори. Играчът на Ференцварош беше изнесен на носилка извън терена.