Флориан Вирц Германия
Снимка: x.com/euro2024

Германия разби Шотландия на старта на Евро 2024

Германия разби Шотландия с 5:1 в Мюнхен на старта на Евро 2024. Домакините изиграха много силен мач и не оставиха шанс на британците. Другите отбори в група А са Унгария и Швейцария.

Тимът на Юлиан Нагелсман реши всичко още до почивката. Флориан Вирц откри в десетата минута след пах на Кимих. Вирц стана най-младият германец с гол на еврофинали. Девет минути по-късно Хаверц пусна към Мусиала и той покачи на 2:0. После реферът отсъди дузпа, но ВАР я извади извън наказателното поле. В добавеното време на първата част все пак се стигна до наказателен удар. Той беше отсъден за нарушение на Портъс срещу Гюндоган. За грубото си влизане Портъс беше изгонен, а Гюндоган вкара отсъдената дузпа за 3:0.

След почивката Никлас Фюлкруг заби два пъти топката в мрежата, но само един гол беше признат. Другият беше отменен заради засада.

Шотландия върна едно попадение в края и то без да има точен удар във вратата. Рюдигер си вкара автогол след центриране отляво за 4:1 в полза на Германия. Бундестима наказа шотландците още веднъж в добавеното време – разписа се резервата Емре Джан. Любопитно е, че до началото на седмицата Джан не беше във финалната селекция на Нагелсман. Той обаче беше взет по спешност заради травма на Павлович.