Германия - Португалия
Снимка: twitter.com/dfb_team

Германия разби еврошампиона Португалия с 4:2

Германия наказа Европейския шампион Португалия и взе първата си победа на Евро 2020. Бундестима надви иберийците с 4:2 в най-резултатния мач от началото на турнира. Успехът е първи за тима на Йоахим Льов на Евро 2020. С трите точки маншафта се изравни с португалците. Първи в  група F е Франция с четири точки. В последните мачове Германия играе с Унгария, а Франция – с Португалия.

Сблъсъкът в Мюнхен се превърна в истинска класика и заради играта, и заради развоя си. Гол на домакините беше отменен заради засада. После Кристиано Роналдо откри в 15-ата минута за иберийците. Това беше първи негов гол от пет опита срещу Германия. И 12-ти в кариерата му на еврофинали. С това обаче свършиха добрите неща за Португалия в следващите 50 минути. В тях Бундестима се разигра и вкара четири гола.

Първите два паднаха в края на първото полувреме само за четири минути. И двата бяха дело на португалци, които пратиха топката в собствената си врата. Първо го направи Рубен Диаш, втори – Рафаел Герейро.

В началото на втората част Кай Хаверц вкара за 3:1, а после Госенс направи 4:1. Именно Хаверц и Госенс бяха в основата на двата автогола. Диого Жота върна набързо един гол за 4:2 в 67-ата минута. Той засече пас на Роналдо. Попадението беше разглеждано от ВАР заради засада на Жота, при паса към Роналдо, но се оказа, че той не е докоснал топката. По-късно шампионът на Европа удари и греда, но не успя да натисне сериозно.