Германия Хаверц
Снимка: x.com/EURO2024

Германия мина уверено през Дания с 2:0

Германия победи Дания и продължава на четвъртфиналите на Евро 2024. Бундестима спечели уверено с 2:0, като не се притесни и от бурята, която прекъсна мача в Дортмунд.

Головете за състава на Юлиан Нагелсман вкараха Кай Хаверц и Джамал Мусиала. И двете попадения паднаха през второто полувреме. Хаверц откри в 53-ата минута от дузпа, Мусиала се разписа в 68-ата. Хаверц вече има общо 4 гола на еврофинали, докато Мусиала се разписа за трети път на тези. Следващият съперник на домакините на Евро 2024 ще е победителят от сблъсъка Испания – Грузия.

Иначе двубоят започна с отменен гол за Германия. Шлотербек вкара още в четвъртата минута, но реферът видя нарушение в атака. Дания имаше отличен шанс да поведе, но Нойер спаси. Шлотербек сбърка и Хойлунд излезе сам срещу него, но не успя да го преодолее. Нойер изигра 38-я си мач на голям турнир, като се изравни по този показател с рекордьора Бастиан Швайнщайгер.

В началото на втората час и датчаните пратиха топката в мрежата. Попадението обаче беше отменено от ВАР. Малко по-късно Хаверц вкара за 1:0 и червения динамит така и не успя да притисне сериозно Маншафта до края.