Германия
Снимка: x.com/DFB_Team_EN

Германия мина през Унгария и е на елиминации

Домакинът на Евро 2024 Германия си осигури класиране за елиминационната фаза на турнира. В Щутгарт във втория си мач от група „А“ Бундестимът победи с 2:0 Унгария. Така отборът на Юлиан Нагелсман оглави класирането с шест точки. Швейцария има три, Унгария и Шотландия са с по 0 точки.

За маджарите поражението е второ поред. Така те се нуждаят от задължителен успех срещу Шотландия в неделя, за да се надяват на място в елиминациите. По същото време Германия играе с Швейцария.

Още в първата минута Роланд Шалай успя да се измъкне зад защитата на германците. Вратарят Мануел Нойер обаче излезе напред и с шпагат блокира изстрела на нападателя. После унгарският вратар Петер Гулачи изби в корнер удар на Кай Хаверц. След изпълнението на ъгловия удар Роберт Андрих стреля от воле, но защитник изби пред голлинията.

Германия успя да открие резултата в 22-рата минута. Тогава точен след разбъркване в наказателното поле точен бе Джамал Мусиала. Веднага след подновяването на играта Унгария можеше да изравни. Доминик Собослай отправи много опасен удар, но Нойер изби. После Мусиала беше близо до втори гол, но би покрай гредата. В добавеното време гол на Шалай беше отменен заради засада.

В 67-ата минута домакините отказаха унгарците. Максимилиан Мителщед центрира и Илкай Гюндоган реализира с удар от около десетина метра. До края резервата Лерой Сане се озова два пъти на добри позиции, но не успя да реализира.

В самия край пък Вили Орбан стреля към опразнената от Мануел Нойер врата, но Кимих изби от голлинията.