Германия - Унгария
Снимка: twitter.com/dfb_team_en

Германия се промъкна до мач с Англия на „Уембли“

Германия едва успя да додрапа до 2:2 с Унгария, за да се класира за елиминациите на Евро 2020. Така Бундестима си осигури мач с Англия на „Уембли“ на осминафиналите. Селекцията на Йоахим Льов завърши на второ място в групата си зад Франция. Световният шампион направи 2:2 с Португалия. Европейският шампион завърши трети и също продължава напред.

Германия обаче игра ужасно слабо срещу унгарците и то въпреки че срещата беше в Мюнхен. Гостите поведоха още в 11-ата минута чрез Адам Салай. Проливният дъжд над Мюнхен затрудни и двата тима, но със сигурност не може да бъде оправдание.

Бундестима все пак изравни след грешка на вратаря Петер Гулаши. Той сбърка при центриране, Хумелс свали към Хаверц и той направи 1:1. Радостта обаче беше кратка – само 91 секунди. Унгария изпълни начален удар, Салай ритна силно напред, нисичкият Шефер изпревари Нойер и го прехвърли с глава за 1:2.

Това означаваше, че Германия отпада като четвърти в групата си. Селекцията на Льов обаче се хвърли в отчаяни атаки и стигна до 2:2. Удар на Тимо Вернер беше блокиран, но топката стигна до Леон Горецка и той вкара за 2:2.