Германия - Италия
Снимка: twitter.com/DFB_Team

Германия разцепи Италия, Унгария унижи Англия

Германия и Унгария взеха сериозни победи в група А3 в Лигата на нациите. Бундестима разцепи европейския шампион Италия с 5:2, а унгарците унижиха европейския вицешампион Англия с 4:0. Така Унгария излезе на първо място в класирането със 7 точки. Германците имат 6, Италия – 5, Англия – 2.

Германия започна ударно и още десетата минута Раум изведе Кимих за 1:0. В добавеното време на първата част Гюндоган вкара от дузпа за 2:0.

В 51-ата минута Томас Мюлер прати добавка в мрежата за 3:0. Наказателната акция продължи с четвърти гол в 68-ата минута. Той беше вкаран от Вернер след пас на Гнабри. Минута по-късно Вернер се разписа отново за 5:0. Така Германия стана първият отбор от 1957 г. насам, вкарал пет гола на Италия. Освен това записа Бундестима записа първата си победа над адзурите в състезателен мач, а не контрола.

Чак тогава тимът на Ханзи Флик свали оборотите и Италия върна два гола – чрез Нонто и Бастони. 18-годишният Нонто стана най-младият голмайстор в историята на адзурите.

Унгария вкара четири гола на Англия

Другият финалист от Евро 2020 – Англия – също не се справи по-добре. Англичаните инкасираха четири гола от Унгария и записаха най-тежкото си домакинско поражение от 1928 г. насам. Мачът е четвърти поред без победа за тима на Гарет Саутгейт.

Роланд Салай вкара по един гол в двете полувремена. Наги и Газдаг реализираха останалите. Освен това Джош Стоунс беше изгонен за два жълти картона. Ядосаните фенове на „Молиню“ освиркаха тима след края на мача и поискаха оставката на Саутгейт.

Унгария взе втората си победа над Англия като гост. Предишната е онова незабравимо 6:3 на „Уембли“ през 1953 г.