Германия

Германия, Австрия, Нидерландия и Хърватия стигнаха Евро 2020

Още четири държави си осигуриха класирането на финалите на Евро 2020. Това се Германия. Австрия Кралство Нидерландия и Хърватия.

Германия отнесе Беларус с 4:0

Бундестима нямаше проблеми, макар че трябваше да чака до 41-ата минута, за да открие резултата. Тогава се разписа защитникът Матиас Гинтер. При това той вкара гол на клубния си стадион в Мьонхенгладбах. След почивката бързи голове на Горецка и Кроос сложиха край на интригата. В края Кроос се разписа още веднъж за 4:0. За Кроос това бе 95-и мач за националния тим.

Северна Ирландия изпусна Нидерландия

В другия сблъсък в групата бе далеч по-драматично. При победа островитяните щяха да се доближат на три точки от Германия преди директния двубой между тях. Те обаче изпуснаха дузпа. Стив Дейвис пропиля наказателния удар в своя мач номер 116 със зелената фланелка. Така той постави нов рекорд на Британия, но едва ли ще иска да си спомня за него. Така Кралство Нидерландия се класира за финалите. Северна Ирландия пък ще трябва да мине през плейофите. Лалетата се завръщат на голямата сцена след 8-годишно отсъствие. Те пропуснаха Евро 2016 и Мондиал 2018.

Още три групи не са решени

Въпросителните, които остават са в три групи. В група B Португалия и Сърбия си оспорват второто място. В група D Дания, Швейцария и Република Ирландия са разделени от три точки и се борят за първите две места. В група Е Уелс и Унгария ще решат втората позиция в директен сблъсък.