Румъния - Германия

Германия взе минимална победа над Румъния

Националният отбор на Германия победи Румъния с 1:0 като гост в квалификациите за Мондиал 2022. Единственото попадение вкара Серж Гнабри в 17-та минута. Попадението е 15-о за Гнабри в 19 мача с националния тим.

Тимът на Йоахим Льов имаше тотално предимство, но изпусна куп положения. Статистиката отчете 66% владеене на топката и 18 удара към вратата. „Справихме се доста добре. Единствено може да се критикува това, че изпуснахме много. Но отборът игра на високо ниво 90 минути“, заяви Льов.

Германия удари и греда, но в края на двубоя северните ни съседи имаха отличен шанс да изравнят. „Имахме късмет. Щеше да е доста тежко, ако не бяхме спечелили“, каза Йошуа Кимих. Мануел Нойер обаче беше по-критичен. „Усеща се липса на хладнокръвие. А и също така сбъркахме някои елементарни неща“, обясни капитанът.

Бундестима има пълен актив от шест точки и дели първото място в група J с Армения. Румъния и Северна Македония делят третата позиция с по три точки.