Северна Македония - Германия
Снимка: twitter.com/DFB_Team

Германия се класира за Световното първенство

Германия е първият отбор, който се класира за Световното първенство в Катар догодина. Това стана след успех с 4:0 над Северна Македония в Скопие. Досега единственият тим, класирал се Мондиала, беше този на домакините от Катар.

След успеха Бундестима има 21 точки и води с осем точки пред втория Румъния. До края на световните квалификации остават два мача.

Успехът в Скопие беше реванш за загубата с 1:2 в Дуисбург през март. И пета поредна победа за Германия. Съставът на Йоахим Льов имаше предимство през цялото време, но вкара головете след почивката. Преди нея Томас Мюлер изпусна отличен шанс, а Тимо Вернер удари греда.

Кай Хаверц откри в 50-ата минута, после набързо Тимо Вернер вкара два гола за три минути. Мюлер записа асистенции за първите две попадения. Джамал Мусаила реализира четвъртото попадение в края. Голът е първи за Мусиала за националния тим и идва в деветия му мач.