Георги Георигев: Целият свят видя как в 21 век лидерът на най-голямата партия у нас е бил арестуван незаконно. Това написа във Фейсбук председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев по повод унищожителния доклад на Държавния департамент.
Вижте целият пост на Георгиев:


Тук съм по покана именно на Държавния департамент за участие в програма за млади лидери в различни сектори на обществената дейност от цял свят.
За впечатленията ми от обученията ще разказвам в следващите дни.

Доколкото ми е известно, за първи път проекти на Столичния общински съвет се обсъждат в документ на толкова високо ниво и то с две добри наши решения.


Една беда обаче никога не идва сама – върховенството на закона е гръбнакът на демократичното управление. Ако няма пари в държавната хазна, ще се намерят, макар и трудно. Няма да се намери обаче кой да ни измъкне ако позволим да се случи институционален фалит на държавата – именно за такъв провал по време на управлението кабинета на Продължаваме промяната се говори в доклада на Държавния департамент:



Това са цитати, а не разкази по картинка.
Откакто комунизмът си отиде, в България показни политически арести и репресии върху опозицията не са извършвани. Още по-малко това е установявано с влезли в сила съдебни решения. Или в Доклад за човешките права на Държавния департамент. Е, “промяната” ни припомни този “демократичен” похват. Прочухме се отвъд океана. И то пак с лошо.


Макар да не попадат в доклада на САЩ, недейте да забравяте какво вършеха и вършат доскоро управлявалите от ПП и ДБ, самопровъзгласили се за силите на доброто.
Те вече доказаха, че не могат да гарантират върховенството на закона в страната:
1. Потъпкана беше Конституцията ни от министър-председателя – със създаването и подписването собственоръчно от него на декларация за това има ли изобщо този човек правото да бъде министър или не. Не според личното му усещане, а според Конституцията.
2. Парламентарната група на същия този човек си избра председател на КЕВР, нарушавайки Конституцията и после затова изборът падна в Конституционния съд.
3. Дотук мачът „ПП срещу закона“ свърши при резултат 0:3, като добавим решенията на съда, че арестите са незаконни.
4. Изобщо, за Продължаваме промяната Конституцията не е основен закон, както ни учат в Юридическия факултет, а закон, без който си живеят по-добре.


Демокрацията изисква усилия, включително и усилието да се търпим, без да се харесваме.