Милан - Дженоа

Дженоа удари Милан на празния „Сан Сиро“ – ВИДЕО

Милан допусна грешна стъпка в битката за участие в евротурнирите през следващия сезон. Росонерите загубиха от Дженоа у дома с 1:2 в мач от 26-ия кръг на Серия А.

Пред празните трибуни на стадион „Джузепе Меаца“ росонерите имаха преимущество и отправиха цели 18 удара към противниковата врата, но само четири от тях бяха точни. Гостите се възползваха от своите шансове, за да стигнат до ценен успех в битката за оцеляване.

Още в седмата минута ветеранът Горан Пандев даде преднина на генуезците. Четири минути преди почивката Франческо Касата удвои аванса на своите. Домакините успяха да върнат едно попадение в 77-та минута чрез Златан Ибрахимович. Но това бе всичко и те паднаха с 1:2.

Така Милан остава само с един успех в последните си пет мача в първенството и заема седмо място в класирането с 36 точки. Дженоа събра 25 точки и се измъкна от зоната на изпадащите за сметка на Лече.

В другите мачове днес Сампдория победи Верона с 2:1, а СПАЛ се наложи над Парма с 1:0.