Дженоа нанесе първа загуба на Ювентус – ВИДЕО

Ювентус регистрира първа загуба в Серия А от началото на сезона. Шампионът на Италия отстъпи при визитата си на Дженоа с 0:2 в 28-я кръг.

Бианконерите бяха без голямата звезда и голмайстор Кристиано Роналдо, който получи почивка от Масимилиано Алегри. Треньорът бе направил и няколко промени и в защитния вал.

Първото полувреме Юве нямаше нито един точен изстрел във вратата и домакините повече заслужаваха да отбележат. А и съдията отмени дузпа за домакините, след като използва системата ВАР. После пък гол на Дибала бе отменен заради засада.

Дженоа вкара два късни гола

Домакините все пак вкараха в 72-та минута, когато бившият футболист на Старата госпожа Стефано Стураро отбеляза за 1:0. Италианският национал стреля коварно и топката тупна току пред плонжа на Матия Перин. Десетина минути по-късно Горан Пандев реализира втория гол в срещата.

Поражението не е фатално за Ювентус, който остава със 75 точки и доста сериозна преднина на върха в класирането.