Гениален гол на Куалярела отказа Наполи – ВИДЕО

Наполи записа първа загуба под ръководстовото на Карло Анчелоти, като падна с 0:3 от Сампдория. Мачът ще се запомни с гениалния гол на Фабио Куалярела.

И в предишните си два двубоя – срещу Лацио и Милан, южняците трябваше да наваксват гол и два пасив, но в Генуа те нямаха шанс. Дория имаше три точни удара, като вкара гол с всеки един от тях.

Сампдория - Наполи
Дефрел вкарва първия гол

Резултатът беше открит още в 11-а минута от Грегоар Дефрел. Той се разписа с великолепен шут от границата на наказателното поле след контраатака. Двайсетина минути по-късно Дефрел засече центриране на Куалярела и покачи на 2:0. През миналия сезон той игра в Рома, но записа само едно попадение на сметката си.

Куалярела утешава вратаря на Наполи Давид Оспина
Моментът на Куалярела

След почивката Наполи нападаше, но така и не успя да стигне до попадение. Всичко за тима на Анчелоти свърши в 75-а минута. Тогава Фабио Куалярела вкара гениален гол срещу родния си клуб за 3:0. Той засече центриране отдясно с пета и влагайки много сила в удара си, заби топката в мрежата. Подобно попадение реализира Хавиер Пасторе за Рома срещу Аталанта преди седмица. Изпълнението на Куалярела обаче е далеч по-сложно и красиво.

Дория излезе с тениски в памет на жертвите на моста Моранди
Победи за Сасуоло и Лацио

В другите късни мачове от неделя Сасуоло надви Дженоа с 5:3 в голово шоу, за да излезе втори в класирането. Ювентус е първи с девет точки от три кръга, Сасуоло има седем. Лацио пък взе първа победа през сезона – 1:0 над Фрозиноне. В предишните два кръга орлите паднаха от Наполи и Ювентус.