Испания - Гърция

Гърция спря Испания, лесни победи за Англия и Германия

Гърция постигна изненадващо реми във визитата си на Испания в Гранада. Южните ни съседи измъкнаха 1:1 с единствения си точен удар. Той беше дело на Бакасетас в 56-ата минута от дузпа.

Алваро Мората иначе откри в 33-ата минута за испанците. Той се разписа след пас на Коке. Малко преди това Дани Олмо беше ударил греда.

Дузпата в полза на Гърция дойде след нарушение на резервата Иниго Мартинес. Той фаулира Йоргос Масурас. Мората имаше възможност да вкара за 2:1 в края. Той обаче стреля с глава право в ръцете на вратаря на Гърция Влаходимос.

Англия разгроми Сан Марино с 5:0

Напълно очаквано островитяните нямаха никакви проблеми срещу тима на държавата джудже. Оли Уоткинс вкара в дебюта си – той беше автор на последния гол в края. При това с първия си удар в двубоя. Иначе Уорд Прайс сложи начало на головата серия още в 14-ата минута. Доминик Калвърт-Люин и Рахийм Стърлинг направиха 3:0 до почивката. След паузата англичаните сваиха темпото, но Калвърт-Люин се разписа още веднъж.

Германия победи Исландия с 3:0

Тимът на Йоахим Льов нямаше никакви затруднения срещу северняците. Бундестима водеше с 2:0 още до седмата минута. Горецка откри във втората, Хаверц вкара за 2:0 малко по-късно. След час игра Гюндоган се разписа за 3:0. Халфът вече има 15 попадения в 24 мача за Манчестър Сити и Германия. Маншафта изпусна още няколко отлични положения, докато Исландия имаше само един шанс.

Дебют за Бундестима записа младокът Джамал Мусиала. 18-годишният халф избра Германия пред Англия през миналия месец.