Гана
Снимка: twitter.com/FIFAWorldCup

Гана излъга Република Корея в драма

Гана победи Република Корея с 3:2 във втори великолепен мач днес от Мондиал 2022. По-рано Камерун и Сърбия направиха 3:3. Така за първи път в историята на световни първенства тимове от Африка вкараха шест гола в един ден.

Гана взе солидно изглеждаща преднина с попаденията на Мохамед Салису и Мохамед Кудус. Салису откри в 24-ата минута, а десет по-късно се разписа и Кудус.

Само за 167 секунди Гю-сунг Чо вкара два гола след почивката и изравни. Той намали в 58-ата минута, а в 61-ата стана 2:2. Кудус отбеляза важен гол в 68-ата минута за 2:3. В последните 15 минути и още 11 добавено време корейците нападаха отчаяно и натикаха съперника си в наказателното поле. Ново попадение обаче не падна.

С успеха Гана събра три точки, с колкото е и Португалия. Уругвай и Южна Корея са с по една точка. Тимът е първи от 40 години насам с по пет вкарани и допуснати гола след два мача. През 1982 г. подобно постижение имаха Унгария и Шотландия.