Галатасарай

Галатасарай отново стана шампион на Турция

Турският гранд Галатасарай спечели за втора последователна година титлата на страната. Това се случи след победа над втория Истанбул ББ с 2:1 в предпоследния кръг.

Два кръга преди края на първенството двата истанбулски тима бяха с равен брой точки – по 66. Победителят щеше да си гарантира титлата заради преките мачове, които са основен показател при равенство в точките. Първият сблъсък между двата състава завърши наравно 1:1.

Галатасарай обърна мача за едно полувреме

Гостите започнаха по-добре ключовия сблъсък и откриха чрез Риад Бажич в 20-та минута. Домакините обаче обърнаха изцяло развоя на събитията през втората част. Точни за обрата в полза на тима на Фатих Терим бяха Софиан Фегули и Хенри Ониекуру. Фегули вкара красив гол с ножичен удар, а Ониекуру с глава отблизо. Така Чим Бом взе 22-та си шампионска титла.

Фатих Терим пък взима осма титла в клуба. Той кара четвъртия си престой в отбора, като първият започна през 1996-а.