Андрей Гълъбинов

Гълъбинов вкара исторически гол за Специя – ВИДЕО

Българският нападател Андрей Гълъбинов реализира единственото попадение за новака Специя при домакинското поражение от Сасуоло с 1:4. Това беше първи двубой от неделната програма на втория кръг в Серия А.

Той изравни резултата след половин час игра, а по-рано Филип Джуричич бе извел гостите напред. През втората част Сасуоло нанесе своя съкрушителен удар в рамките на десетина минути, когато отбелязаха три безответни попадения чрез Доменико Берарди (дузпа), Грегоар Дефрел и Франческо Капуто.

За Специя това бе дебютен двубой в Серия А. Това прави и гола на Гълъбинов исторически, тъй като е първи за тима в елита. Сасуоло вече е с четири точки и се изкачи временно на върха в класирането. В следващия си мач Специя гостува на Удинезе, а Сасуоло е домакин на Кротоне.