Гълъбинов, Рома - Специя

Гълъбинов с гол и асистенция при 4:2 над Рома – ВИДЕО

Българският нападател Андрей Гълъбинов имаше ключов принос за впечатляващия успех на Специя при визитата на Рома с 4:2 след продължения за Купата на Италия.

Гълъбинов се разписа от дузпа за 1:0 в 6-та минута, а после асистира за втория гол, дело на Рикардо Сапонара. Вълците обаче не се отказаха и изравниха. Лоренцо Пелегрини от дузпа намали в края на първата част, а Хенрик Мхитарян вкара за 2:2 в 75-ата минута. Редовното време завърши при равенство и се стигна до продължения. В тях обаче вълците останаха с девет души само в рамките на минута. Първо Джанлука Манчини получи втори жълт картон, а след него директен червен – вратарят Пау Лопес. Рома удържа без да допусне гол до края на първите 15 минути, но после капитулира. Даниеле Верде вкара за 2:3, а Сапонара сложи точка на спора с второто си попадение – 2:4.

Така Специя се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу носителя на трофея Наполи. Другите две ясни двойки са Интер – Милан и Ювентус – СПАЛ. В последния четвъртфинал Аталанта чака победителя от осминафинала между Лацио и Парма.