Андрей Гълъбинов, Специя

Гълъбинов донесе историческа победа на Специя – ВИДЕО

Андрей Гълъбинов вкара и двата гола за победата на Специя над Удинезе в Серия А. Успехът е исторически за скромния клуб, защото е първи за него в елита.

Гълъбинов откри резултата след половин час игра след асистенция на Гиаси. Вторият гол пък падна в четвъртата минута на добавеното време. Тогава 31-годишният стрелец беше изведен от Рафаел. При това Специя вече беше с човек по-малко, защото Терци беше изгонен в 65-а минута.

Българският нападател вкара и преди седмица, но тогава Специя загуби. Сега обаче нищо не можа да спре устрема на тима в Удине. Както и неговият – той вече има три гола в два кръга в Серия А.

С три гола от началото на сезона са още само Кристиано Роналдо и Ромелу Лукаку. Лукаку вкара днес два за Интер при 5:2 над Беневенто.

По неизвестна причина обаче Андрей Гълъбинов не попадна в състава на националния отбор на България за плейофа с Унгария. Мачът, който може да ни осигури място на Евро 2020, е след десет дни.