Габриел Жезус, Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/mancity

Габриел Жезус разби Уотфорд с четири гола

Габриел Жезус вкара четири гола и асистира за петия при победата на Манчестър Сити над Уотфорд с 5:1. Така тимът на Хосеп Гуардиола поведе с четири точки пред Ливърпул в битката за титлата. Червените имат и мач по-малко, а до края остават пет кръга.

В последната си визита на „Етихад“ през 2019 г. Уотфорд падна с 0:8. Тогава обаче тимът не беше заплашен от изпадане, а сега е в тройката на дъното и то на седем точки от спасението.

Габриел Жезус изведе Сити напред още в четвъртата минута, след като засече центриране на Зинченко. В 23-ата минута вече беше 2:0 – бразилецът засече центриране на Де Бройне. Малко по-късно Камара върна един гол за 2:1. Още преди почивката обаче Родри възстанови аванса от две попадения на шампионите.

След нея Камара сбърка и Габриел Жезус се измъкна, за да бъде фаулиран от вратаря Бен Фостър. Реферът посочи бялата точка и бразилецът не сбърка – 4:1. Така той записа първия си хеттрик във Висшата лига. В 53-ата минута той се разписа още веднъж след нова асистенция на Де Бройне.