Мартен Фуркад

Мартен Фуркад обяви, че се отказва от биатлона

Легендата Мартен Фуркад прекратява спортната си кариера в биатлона. Френският спортист решението си чрез социалните мрежи.

31-годишният Мартен Фуркад е една от най-големите фигури в историята на спорта. Той е петкратен олимпийски и 13-кратен световен шампион. Освен това е първият биатлонист, спечелил седем поредни Световни купи.

Французинът има общо 28 медала от световни първенства и 26 малки кристални глобуса. Последният му старт ще бъде съботното преследване за Световната купа в Контиолахти, Финландия. Там той може да вземе още една Световната купа. За целта трябва да защити аванса си от 10 точки пред Йоханес Тингнес Бьо. Това е и последното състезание от сезона, който бе съкратен заради коронавируса.

Фуркад има 149 подиума за Световната купа и 82 победи. По победи той е единствено зад друга легенда – Оле Ейнар Бьорндален, който има 94. Бьорндален е и единственият, който има повече олимпийски титли (8) и повече световни титли (20).

„Благодаря за пътешествието. Време е да кажа довиждане“, написа Фуркад в Туитър. И доста повече във Фейсбук.

Il y a des décisions qui changent une vie.Je me suis souvent demandé si cela avait été le cas lorsque je suis monté…

Публикувахте от Martin Fourcade в Петък, 13 март 2020 г.