Martin Fourcade Фуркад
Фуркад финишира, за да вземе третото си злато в Пьонгчанг

Фуркад изведе Франция до злато в смесената щафета

Франция триумфира с олимпийското злато в смесената щафета в биатлона (2×6км жени + 2×7.5км мъже). Французите, водени от голямата звезда на световния биатлон Мартен Фуркад, спечелиха категорично първото място с време от 1 час, 08 минути и 34.3 секунди. На второ място, с изоставане от 20.9 секунди, завърши щафетата на Норвегия. Третата позиция е за Италия (+26.9 сек.), чиито биатлонисти изпревариха с три стотни германската щафета. Германия имаше сериозен аванс преди последния пост, но най-успешният френски олимпиец буквално отвя Арнд Пайфер. Това бе трето злато за Фуркад от тези игри и общо пето в кариерата му.

17 място за българите

Българската щафета в състав Емилия Йорданова, Даниела Кадева, Красимир Анев и Владимир Илиев финишира на 17-о място. Изоставането на нашите от победителите бе почти 4 минути.