Фулъм

Фулъм срещу Брентфорд в плейофа за Висшата лига

Фулъм и Брентфорд ще играят на финала на плейофа в Чемпиъншип, а победителят ще влезе във Висшата лига. Това стана факт, след като вчера вечерта Фулъм отстрани Кардиф. Ден по-рано Брентфорд се справи със Суонси. Срещата е на „Уембли“ във вторник.

Брентфорд никога не е играл във Висшата лига. Котиджърс пък изпаднаха преди един сезон и имат шанс да се върнат веднага. Брентфорд също е от Лондон, като двата клуба са разделени от едва 7 километра.

Иначе снощи Фулъм отстъпи у дома на Кардиф с 1:2, но се класира за финала след успех с 2:0 в първия мач. Срещата започна вихрено и двата отбора си размениха по едно попадение – Къртис Нелсън направи 0:1 в 8-та минута с глава след корнер. 24 секунди по-късно Неескенс Кебано изравни, след като засече подаване в наказателното поле на Боби Рийд.

След центриране на старта на второто полувреме влезлият от резервната скамейка Лий Томлин реализира за 1:2. Кардиф се нуждаеше от гол за влизане в продължения, но трудно стигаше до положения. Тимът от Уелс все пак стигна до две добри ситуации – при първата Марек Родак изби в корнер след поредната суматоха пред наказателното поле, а в добавеното време резервата Роберт Глацел стреля над вратата.