Фулъм

Фулъм се завърна във Висшата лига

Фулъм се завръща във Висшата лига след четири години пауза. Тимът от Западен Лондон спечели финалния плейоф срещу Астън Вила с 1:0. Единственият гол на „Уембли“ вкара Том Кеърни. Тоша е най-скъпият двубой във футбола – Фулъм си гарантира минимум 160 млн. паунда.

Столичани, водени от бившия треньор на Левски Славиша Йоканович, изиграха много силно първо полувреме. След почивката Вила натисна здраво, а и котиджърс играха 20 минути с човек по-малко, но издържаха. Мачът беше изгледан от 85 243 души и стана третият най-посетен в историята на плейофните сблъсъци.