Фулъм - Бърнли

Фулъм изпадна от Висшата лига, Бърнли оцеля

Фулъм изпадна от Висшата лига след домакинска загуба от Бърнли с 0:2. С трите точки Бърнли си осигури още един сезон в елита на Англия. Столичани са на 10 точки от чертата три мача преди края и се връщат в Чемпиъншип след само един сезон в Премишършип.

Фулъм е третият сигурен изпадащ този сезон. Така за първи път в историята на Висшата лига три кръга преди края се знаят и трите изпадащи. Другите са Шефилд Юнайтед и Уест Бромич.

Двубоят на „Крейвън Котидж“ беше развностоен, но гостите нанесоха удара си в края на първата част. Първо при контраатака Матей Видра изведе Ашли Уестууд и той вкара на празна врата за 0:1. След това в 44-ата минута Крис Ууд заби топката в мрежата със силен шут от границата на наказателното поле. Това беше 50-ят му гол за клуба.

Мениджърът на Бърнли Шон Дайш пък отпразнува своя мач номер 350 в различните дивизии начело на клуба.