Мартон Фучович
Снимка: ЕПА/ БГНЕС

Фучович изхвърли Медведев на старта в Париж

Унгарецът Мартон Фучович сътвори най-голямата изненада на Ролан Гарос до момента. Той отстрани четвъртия поставен в схемата Даниил Медведев след 6-4, 7-6(3), 2-6, 6-1. За Фучович това беше първи успех над тенисист от Топ 10.

Играта на руснака бе изпълнена с неточности, като той допусна цели 51 непредизвикани грешки. Медведев загуби подаването си шест пъти в хода на двубоя, продължил три часа и 17 минути. Руснакът е финалист от US Open 2019 и полуфиналист от US Open 2020. Той обаче все още няма победа в основната схема на Ролан Гарос. Медведев беше много нервен и даде втория сет след наказателна точка. Той я получи, защото счупи ракетата си.

За място в третия кръг Фучович ще спори с Алберт Рамос-Виньолас. Испанецът победи представителя на домакините Адриан Манарино в три сета.

От турнира отпаднаха още Филип Крайнович и Хуберт Хуркач.