Байерн - Фрайбург
Клайндийнст бележи гол във вратата на Нойер, но попадението бе отменено заради засада

Фрайбург спря Байерн, Дортмунд увеличи аванса си

Фрайбург измъкна 1:1 от гостуването си на Байерн. Това бе едва трето равенство за малкия клуб в Мюнхен от 19 визити. Ремито позволи на Борусия Дортмунд да увеличи аванса си на върха в Бундеслигата на четири точки. Жълто-черните спечелиха визитата си на Волфсбург с 1:0. Следващата събота е и Дер Класикер – сблъсъкът между Борусия и Байерн. Мачът е в Дортмунд. Жълто-черните са пред своя съперник в класирането преди директен двубой за първи път от 2012-а година. Тогава те станаха шампион за последен път.

Фрайбург измъкна точката с един точен удар

Баварците, макар и да играят неубедително, бяха в серия от четири поредни победи. Нито една от тях обаче не бе на „Алианц Арена“. Фрайбург игра много разумно дефанзивно и Байерн рядко получаваме възможности. През първото полувреме тимът на Нико Ковач имаше едно положение, но Шволов спря удара на Левандовски. След почивката ситуацията не се промени. Домакините поискаха дузпа за игра с ръка, но реферът Цвайер не отсъди такава. А пък гол на гостите бе отменен правилно заради засада. Дори и влизането на Рибери и Мюлер не промени ситуацията. Но поне Рибери стана първият чужденец, записал 400 мача за Байерн.

Все пак 10 минути преди края солова акция на Серж Гнабри доведе до 1:0. Това бе първи негов гол за баварците в Бундеслигата. Минута преди края обаче Фрайбург шокира колоса от Мюнхен. Гюнтер центрира и Хьолер се промъкна между Зюле и Боатенг, за да направи 1:1. Това бе единственият точен удар за гостите през целия мач. Мануел Нойер пък е в серия от 428 минути без спасяване. Последните осем точни удара в неговата врата доведоха до осем гола.

Волфсбург - Дортмунд
Бюрки чисти пред Гинчек
Борусия доминира без да блести

Лидерът в класирането доминираше във Волфсбург, но без да блести особено. Единственият гол вкара Марко Ройс – негов шести през сезона. Той се разписа още в началото след асистенция на Джейдън Санчо – негова девета досега. Вълците бяха безидейни в атака и не създадоха почти нищо опасно. Бруун Ларсен и Ройс пък изпуснаха положения да вкарат втори гол за жълто-черните.

Битката за третото място

Лайпциг победи Херта с 3:0 в Берлин и измести Айнтрахт от третото място. Тимо Вернер вкара два гола за гостите, като събра четири попадения в последните два мача. Именно той се разписа на два пъти за успеха с 2:0 над Хофенхайм за купата. Третото попадение бе на Матеус Куня. Херта игра добре само преди почивката, когато изпусна няколко отлични положения за гол.

Херта - Лайпциг
Вернер в излъгал Ярстайн и ще отбележи за 0:2
Победи за Хофе и Шалке

Хофенхайм се справи с Леверкузен с 4:1, като сложи край на серията на Байер от две поредни победи с 11 вкарани гола. Райс Нелсън се разписа за южняците, като вече има пет гола през сезона. Той стана и третият най-млад играч с пет попадения в Бундеслигата.

Вицешампионът Шалке 04 взе едва третата си победа през сезона, като надви Хановер с 3:1. Марк Ут най-накрая се разписа за кралскосините, като сложи край на серия от над 800 сухи минути.