Фрайбург - Гладбах

Фрайбург отново отчая Борусия Мьонхенгладбах

Фрайбург победи с 1:0 Борусия Мьонхенгладбах в първия мач от 30-я кръг в Бундеслигата. Това беше първи успех за южняците след рестарта на сезона. Освен това те записаха 14-о поредно домакинство на Гладбах без загуба. В този период те имат 12 победи и 2 ремита. Борусия пък допусна втора грешна стъпка в три мача в преследването на място в Топ 4.

Единственият гол в полза на Фрайбург реализира Нилс Петерсен в 59-ата минута. Той влезе в игра в 57-ата и се разписа 63 секунди по-късно при първото си докосване до топката. Петерсен реализира 23-я си гол като резерва и продължава да е номер едно в историята на Бундеслигата по този показател. Зад него с 18 попадения като резерва е Клаудио Писаро.

Гладбах завърши мача с човек по-малко. Аласан Плеа бе изгонен в 68-ата минута с втори жълт картон. Заради бурен протест реферът изгони и спортният директор на гостите Макс Еберл. Това означава, че дуото ще пропусне следващия двубой на Борусия – срещу Байерн.