Килиан Мбапе, Франция
Снимка: twitter.com/frenchteam

Франция вкара 8 гола, Мбапе изравни брадат рекорд

Световният шампион Франция си осигури място на Мондиала в Катар, след като разгроми с 8:0 Казахстан в квалификациите. Сините събраха 15 точки и имат аванс от четири пред втория Финландия кръг преди края.

Килиан Мбапе вкара хеттрик през първото полувреме и добави четвърто попадение в края. Той стана първият футболист на Франция, вкарал четири гола в един мач, след Жюст Фонтен през 1958 г. Хеттрикът е първи за Мбапе за националния тим. Последният хеттрик за петлите пък беше през 1985-а, вкаран от Доминик Рошето.

След почивката Карим Бензема отбеляза два гола, а Адриен Рабио и Антоан Гризман вкараха по веднъж.

Световните шампиони поведоха с 2:0 още до 12-ата минута. Мбапе се разписа първо след подаване на Тео Ернандес, а след това и след пас на Кингсли Коман. В 32-ата минута нападателят вкара третия си гол, отново след асистенция на Коман.

След почивката се развихри Карим Бензема. В 55-ата минута той се възполва от нова асистенция на Тео Ернандес. След четири минути Мбапе му подаде за още един гол. Бензема вече има общо 35 попадения за петлите и се изкачи на пето място във вечната ранглиста. Той изпревари Давид Трезеге.

В 84-ата минута Антоан Гризман отбеляза седмия гол от дузпа. Това е 42-о попадение за него за Франция. Така той изпревари Мишел Платини. Малко по-късно Мбапе оформи крайния резултат.