Франция - Австрия
Снимка: x.com/equipedefrance

Франция стигна до труден успех над Австрия

Франция стигна до неубедителна победа над Австрия с 1:0 на старта на Евро 2024. Световният вицешампион спечели след автогол, вкаран от Максимилиан Вьобер в края на първото полувреме. В другия мач от тази група Нидерландия се справи с Полша.

В 35-ата минута футболистите на Ралф Рангник създадоха най-добрата възможност за гол до този момент. Марсел Забицер изведе с едно докосване Кристоф Баумгартнер, но Менян спаси. В 38-ата минута Франция нанесе своя удар. Килиан Мбапе проби и центрира, а в опит да изчисти Вьобер заби топката в мрежата.

След подновяването на играта се стигна до неприятен инцидент. Вьобер и Антоан Гризман се сблъскаха и французинът удари главата си в рекламните пана. Гризман получи незабавна медицинска помощ, за да бъде спряно кръвотечението от челото му и да бъде бинтована главата му.

В 55-ата минута Мбапе беше изведен сам срещу Пенц, но би в аут. В 68-ата минута Маркюс Тюрам беше оставен непокрит в наказателното поле и стреля, но Пенц спаси.

В заключителните минути на срещата Килиан Мбапе получи удар в лицето и беше сменен от Оливие Жиру.