Франция, Гризман
Снимка: twitter.com/frenchteam

Франция се издъни срещу Босна на Ивайло Петев

Франция направи само 1:1 срещу водения от Ивайло Петев тим на Босна и Херцеговина. Двубоят от група D на световните квалификации се игра в Страсбург.

Един Джеко изведе Босна и Херцеговина напред в 36-ата минута. Само четири по-късно световните шампиони изравниха чрез Антоан Гризман. Това е 39-я гол на Гризман в 96 срещи за петлите. И беше единственият точен удар за сините.

Франция игра и 40 минути с човек по-малко, след като Жул Кунде беше изгонен. Първоначално бранителят получи само жълт картон за безумно нарушение, но ВАР го промени на червен.

„Доволен съм и поздравявам отбора. Всеки се бореше и заслужи да бъде на терена. Франция е най-силният отбор в света и една грешка може да обърка целия мач. Мисля, че ние бяхме балансирани. Имахме и няколко шанса, които не използвахме, но трябваше да бъдем предпазливи заради силната атака на Франция“, коментира Петев. При предишния сблъсък със световния шампион той не успя да води Босна и Херцеговина. Тогава Петев беше заразен с коронавирус.

Иначе световните шампиони са първо място в групата с 8 точки от 4 мача – четири повече от втория Украйна. Украинците направиха 2:2 с Кахазастан снощи. Двата тима се срещат след три дни в Украйна.