Франция - България
Снимка: twitter.com/equipedefrance

Франция разби националния отбор само с 3:0

Франция победи националния отбор на България с 3:0 в последната си контрола преди Евро 2020. Световният шампион тотално надигра нашите и трите гола са най-малкото, с което се отървахме. Тимът на Ясен Петров имаше само един неточен удар, дело на Карагерен. Най-добре за българите се представи вратарят Даниел Наумов, спасил осем удара.

Антоан Гризман откри със задна ножица и рикошет в 29-ата минута. Другите две попадения за Франция вкара Оливие Жиру. Той се разписа в 83-ата и 90-ата минута. Жиру влезе като резерва на мястото на контузилия се Карим Бензема. Нападателят на Челси стана първият играч от 2014-а насам, вкарал два пъти в един мач за тима. Преди седем години това направи Антоан Гризман срещу Ямайка. Жиру има вече 46 попадения в 108 мача за петлите. Повече голове от него има само Тиери Анри – 51.

Мачът беше последният в серията от три контроли за България. Нашите направиха 1:1 с Словакия и паднаха с 0:1 от Русия.

Франция доминираше тотално и владееше топката в 70% от времето. Петлите отправиха и 26 удара. Нашите се бранеха с десет души, но това не им помогна особено. Но пък помогна на Юго Лорис да запази суха мрежа в четвърти пореден мач. Това се случва за първи път в международната му кариера. Освен това нашите изравниха постижението на Андора от 2019-а – цяло полувреме без удар по посока на вратата.