Германия - Франция
Снимка: twitter.com/EURO2020

Франция победи Германия с 1:0 насред Мюнхен

Франция победи Германия с 1:0 насред Мюнхен. Това беше последния мач от първия кръг в груповата фаза на Евро 2020. Световните шампиони превъзхождаха селекцията на Йоахим Льов и заслужено спечелиха. Досега Бундестима не беше губил на старта на еврофинали в 13 опита.

Страхотен мач за Франция направиха Пол Погба и Нголо Канте. Двамата бяха абсолютни господари в средата на терена. Единственият гол падна в 20-ата минута. Погба изведе Ернандес, той центрира и Хумелс в опита си да изпревари Мбапе прати топката в собствената си врата.

След почивката петлите се прибраха и разчитаха на контраатаки. Така те вкараха два гола, но и двата бяха правилно отменени заради засади. И в двата случая Мбапе беше зад защитата. В първия той вкара с великолепен удар в далечния ъгъл, във втория подаде на Бензема на празна врата. Рабио пък удари греда.

Германия натискаше, но така и не стигна до наистина опасен удар. И то въпреки че реферът даде шест минути добавено време, които удължи до осем.