Франция - Аржентина, Мбапе

Франция обърна Аржентина в голово шоу с 4:3 – СНИМКИ

Франция е първият четвъртфиналист на Мондиал 2018. Сините се справиха с Аржентина с 4:3, като успяха да направят обрат само за 10 минути. Южноамериканците поведоха с 2:1 в началото на второто полувреме, но между 57-а и 68-а петлите вкараха три гола. В добавеното време Агуеро върна един гол за аржентинците.

Франция - Аржентина
Меси направи каквото можа, но не беше достатъчно

Герой за французите в неочакваното голово шоу бе Килиан Мбапе. Той бе фаулиран за дузпата от която падна първия гол и сам вкара третия и четвъртия. Така той стана първият тийнейджър след Пеле, който се разписва на два пъти в един мач на Мондиал. Пеле го направи през 1958-а в Швеция. А с представянето си Франция показа защо е считан за един от фаворитите. И какво всъщност може, ако реши да излезе от летаргията, обхванали тима в груповата фаза.

Начало на шоуто

От самото начало възпитаниците на Дидие Дешан бяха много опасни на контраатака, а първият им голям шанс дойде в деветата минута. Тогава Антоан Гризман уцели гредата от пряк свободен удар. Само две минути по-късно Килиан Мбапе пое топката в собствената си половина и премина няколко играчи на Аржентина, преди да бъде повален от Маркос Рохо в наказателното поле. Гризман спокойно реализира дузпата за 1:0. В следващите минути французите пропуснаха няколко добри шанса да увеличат преднината си. И бяха наказани. Аржентина изравни в 41-та минута. Анхел ди Мариа получи топката на 25 метра от вратата и с топовен изстрел не остави шансове на Лорис – 1:1.

Радостта на Аржентина бе кратка
Гол аванс за Аржентина

Само три минути след почивката тимът на Хорхе Сампаоли изненадващо излезе напред. Удар на Лионел Меси се удари в Габриел Меркадо и не остави шансове на Лорис. Така Меси стана първият играч с асистенции на последните четири световни първенства.

Съдията Фагани се включва в действието
Обратът на Франция

Французите реагираха бързо на предизвикателството и изравниха в 57-та минута. Попадението дойде с изключителен изстрел от воле на десния бранител Бенжамен Павар. След това Килиан Мбапе се разписа на два пъти между 64-та и 68-та минута. В първата ситуация той бе най-съобразителен при меле в наказателното поле, а след това бе изведен добре на чиста позиция от Оливие Жиру.

Армани е отчаян, Франция празнува

До края Аржентина трудно стигаше до голови положения, но все пак намали пасива си. Резервата Серхио Агуеро се разписа с глава след центриране на Меси за 4:3. Това бе втора асистенция за него, като така той изравни постижението на Марадона от 1986-а. Устремът на южноамериканците бе спрян от глупост на Николас Отаменди, който изрита топката в Пол Погба при спряла игра. След мелето дойде и последният съдийски сигнал.

Мачът ще влезе в историята на аржентинския футбол. Това е първи случай от 430 срещи, в който националният отбор губи, макар че вкарва три гола.