Франция - Дания
Жиру опитва рядък изстрел към вратата на Дания

Франция и Дания продължават напред, Перу би Австралия

Франция и Дания се класираха за осминафиналите на Мондиал 2018. Двата тима завършиха 0:0 и това направи петлите първи, а скандинавците останаха втори. Това бе първо нулево равенство в Русия от 38 мача досега. В другия сблъсък в групата Перу победи Австралия с 2:0, за да завърши трети.

Франция игра със седем резерви

Селекционерът на петлите Дидие Дешан даде почивка на доста титуляри. За него това бе 79-и мач начело, с което той изравни постижението на Раймон Доменек. Местата си в тима на Дешан от предишния мач запазиха само Оливие Жиру, Антоан Гризман, Рафаел Варан, Лукас Ернандес и Н’Голо Канте. Това даде сериозно отражение на играта. Най-интересният момент бе грубо нарушение на Йоргенсен срещу Гризман, за което той получи жълт картон. През втората част ситуацията на „Лужники“ не се промени особено и от трибуните доста често се чуваха освирквания.

Исторически постижения за Перу

Перу победи с 2:0 Австралия, за да запише първи успех на Мондиал от 1978-а година насам. Тогава тимът победи Иран. Резултатът бе открит от Андре Карийо още в 18-а минута. Той се възползва от хубав пас на Гереро и с прекрасен шут от воле направи 0:1.

Австралия - Перу
Карийо бележи за 0:1

Попадението на капитана Хосе Пауло Гереро го направи третия най-възрастен южноамериканец с гол на финали. Той се разписа на 34 години и 176 дни, макар че дни преди старта на турнира още не беше ясно дали ще играе. По-възрастни голмайстори от него са само Обдулио Варела (Уругвай, 36 г., 276 дни) и Мартин Палермо (Аржентина, 36 г., 277 дни).

Гереро бележи за 0:2