Франция
Снимка: twitter.com/FrenchTeam

Франция взе първи успех, Марсиал получи травма

Франция постигна първа победа в квалификациите за Мондиал 2022 в Катар. Действащият световен шампион надигра рутинно Казахстан като гост с 2:0. В първия си мач петлите сбъркаха срещу Украйна (1:1).

Сините откриха чрез Усман Дембеле в 20-та минута след подаване на Антони Марсиал. Сергей Малей си отбеляза автогол малко преди края на първото полувреме. Той опита да изпревари Марсиал и успя, но прати топката в собствената си врата. После обаче Марсиал получи травма, която го извади от игра.

Влезлият вместо него Килиан Мбапе пропусна дузпа в 75-та минута. Той беше и играчът, фаулиран за наказателния удар. Тимът на Дидие Дешан обаче продължи да има пълна доминация и позволи едва един точен удар на Казахстан.

В следващия си мач Франция гостува на Босна и Херцеговина. Домакините обаче няма да бъдат водени от Ивайло Петев. Селекционерът е заразен с коронавирус.