Франция - Германия

Франция обърна Германия с 2:1 с два гола на Гризман

Антоан Гризман вкара и двата гола за обрата в полза на Франция срещу Германия. Това бе втора победа за петлите в Лигата на нациите и пореден отчайващ мач за Бундестима през 2018-а. Това бе шеста загуба за Маншафта в последните 10 срещи. В последните 13 световният шампион за 2004-а пък има само три успеха.

Сините са на обратния полюс. Те са в серия от 14 срещи без поражение, включително седемте мача в Русия, които изведоха тима до световната титла.

Отборът на Йоаким Льов поведе още в 14-а минута. Кимпембе игра с ръка в наказателното поле и Тони Кроос вкара отсъдената дузпа за 0:1. Вдъхновени от попадението гостите се развихриха и изпуснаха две чисти положения. Лорис първо спря Вернер, а след това – Гинтер. После дойде ред на Мануел Нойер да покаже какво може. Той спаси два удара на Мбапе и един на Гризман.

Нойер е изпреварил Мбапе
Франция бележи два гола в последните 30 минути

Сините обаче играха по-силно след почивката и заслужено спечелиха. Гризман изравни в 62-а минута като засечес глава центриране на Ернандес. Десет минути преди края и Франция получи дузпа. Матюиди бе фаулиран от Хумелс, а Гризман преодоля Нойер за втори път. И двете дузпи бяха леко пресилени.

Гризман е вкарал за 1:1

Франция има седем точки в три мача е на върха в класирането в групата. Германия е последна с една точка.