Гладбах - Фрайбург
Снимка: twitter.com/scfreiburg

Фрайбург разцепи Гладбах с 6 гола за 37 минути – ВИДЕО

Фрайбург влезе в историята на Бундеслигата, след като разцепи Борусия Мьонхенгладбах с 6:0. Южняците вкараха и шестте гола в първите 37 минути на двубоя. Любопитно е, че последните 26 мача между съперниците неизменно завършваха с домакински победи.

Първите пет паднаха в началните 25 минути. Така тимът на Кристиан Щрайх изравни точни 40-годишен рекорд на Гладбах. Досега Гладбах беше единственият отбор, вкарвал пет гола за 25 минути – през 1984-а срещу Брауншвайг. Тогава мачът завърши 10:0. С шестия си гол Фрайбург стана първият гост в историята на Бундеслигата, вкарал шест пъти за едно полувреме.

Фрайбург започна ударно и поведе още във втората минута с гол на Максимилиан Егещайн. Само 180 секунди по-късно Кевин Шаде се разписа за 0:2. В 12-ата минута Филип Лайнхарт реализира третото попадение, а в 19-ата Николас Хофлер отбеляза за 0:4. В 25-ата минута Лукас Холер се разписа за 0:5, а в 37-ата Нико Шлотербек вкара за 0:6.