Фортуна - Борусия

Фортуна нанесе първа загуба през сезона на Борусия Дортмунд

Борусия Дортмунд записа допусна първа загуба през сезона в Бундеслигата. Лидерът в класирането игра слабо и заслужено падна с 1:2 от Фортуна в Дюселдорф. За домакините успехът е исторически – те записаха втори пореден успех в елита след 22 години чакане.

Фридхелм Функел заложи на тактиката, с която измъкна 3:3 от Байерн в Мюнхен – здрава защита и дълги подавания към Лукебакио. Борусия стигна до гол в 11-а минута чрез Ройс. Попадението обаче бе отменено заради засада на Пулишич, макар че той не игра с топката. В 20-а минута Лукебакио той бе изведен от Щьогер от централната линия, надбяга Диало и преодоля Бюрки за 1:0. Червените имаха отлична възможност да вкарат и втори гол, но Усами пропусна от няколко метра.

Красив гол на Цимер за Фортуна

Втората част започна с натиск на гостите от Дортмунд. Тимът от Дюселдорф обаче вкара втори гол.Цимер получи топката на границата на наказателното поле и със страховит шут я заби в горния ъгъл на вратата. Това накара Лусиен Фавр да пусне в игра Санчо и Алкасер. Десет минути преди края това доведе до гол в полза на жълто-черните. Санчо проби отдясно, изведе Пулишич, който пък центрира към Алкасер и той се разписа за 2:1. Испанецът реализира 12-ия си гол през сезона, като десет от тях са като резерва. Това е и нов рекорд на Бундеслигата. Борусия обаче нямаше сили за нищо повече.

Гладбах - Нюрнберг
Плеа бележи след над 400 сухи минути
Гладбах съкрати разликата на шест точки

Вторият в класирането Борусия Мьонхенгладбах спечели с 2:0 срещу Нюрнберг и съкрати аванса на Дортмунд на шест точки. Торган Азар изпусна дузпа в края на първата част за домакините, които бяха без шестима титуляри. Белгиецът обаче се реваншира с гол в началото на втората част за 1:0. В края Плеа вкара за 2:0, като се разписа за девети път през сезона. Това бе 11-а поредна домакинска победа за тима на Дитер Хекинг.

В петък Гладбах гостува в Дортмунд в последния кръг преди паузата.

Днес пък третият Байерн приема четвъртия Лайпциг. При победа баварците ще се изравнят по точки с Борусия Мьонхенгладбах.