Нотингам Форест - Уест Хем
Снимка: twitter.com/NFFC

Форест спечели във Висшата лига след 23 години

Нотингам Форест постигна първата си победа във Висшата лига от 23 години насам. Двукратният европейски клубен шампион надви Уест Хем с 1:0 във втория кръг.

Двубоят беше истинско зрелище с няколко отменени гола, няколко греди и спасена дузпа. Герой за тима на Стив Купър стана вратарят Дийн Хендерсън. Именно той спаис удара на бялата точка на Деклан Райс след почивката. Уест Хем записа втора загуба от старта.

Единственото попадение в срещата беше дело на новото попълнение Тайво Авоний. Той се разписа в добавеното време на първата част. Авоний дойде за рекордните 22 млн. евро през лятото от немския Унион Берлин.

Форест игра без новия си спонсор на екипите, както и без две последните две от 14-те си нови попълнения.