Фабио Фонини

Фонини отвя Надал на полуфиналите в Монте Карло

Фабио Фонини се класира за финала на Мастърса в Монте Карло. Той разби 11-кратния шампион Рафаел Надал с 6-4, 6-2 във втория полуфинал.

Италианецът имаше три победи в 14 двубоя с Надал, но днес тотално надигра именития си съперник. Рафа имаше много проблеми на собствен сервис и допусна цели шест пробива. Фонини пък бе много агресивен и прецизен и често реализираше печеливши удари в близост до линиите.

След като взе първия сет с 6-4, опитният италианец спечели първите пет гейма във втората част. Макар че се разколеба, когато стигна до три мачбола на собствен сервис при 40-0, и допусна пробив, Фонини все пак затвори мача с 6-2 във втория сет след час и 36 минути игра. По този начин той се класира за първия си финал на ниво Мастърс. Преди началото на надпреварата в Монте Карло италианецът имаше пет поредни загуби на клей. През тази седмица обаче той надви Андрей Рубльов, Александър Зверев, Борна Чорич и Рафаел Надал.

Фонини ще играе на финала с Лайович

В решаващия мач за титлата италианецът ще се изправи срещу Душан Лайович. По-рано днес сърбинът победи 10-ия поставен в схемата Данийл Медведев със 7-5, 6-1. 48-ят в света Лайович спечели 12 от последните 13 гейма, за да стигне първия си финал на Мастърс. Любопитно е, че това ще е първи мач между тях до момента.